Author Topic: Téma číslo 3259 (2. 4. 2021) - Zj 1.19  (Read 230 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 3259 (2. 4. 2021) - Zj 1.19
« on: 01. Apr 2021, 13:05 »
Napiš tedy, co jsi viděl - to, co jest, i to, co se má stát potom.
A pomni, nechť má to sto slov, ne víc, ne méně. Nesmíť to mít devětadevadesát ni jednostojedno slov, nýbrž přesně sto. Sto dva jest dočista vedle!
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Vize
« Reply #1 on: 01. Apr 2021, 19:50 »
Vize (1978)

"Až se proberete, hned napíšete, co jste viděli, jasný?"
Jerry na profesorova slova pokýval hlavou, věštění vždycky bylo fajn. S ostatními si tak lehl, zavřel oči a nechal se unášet svou vizí. Jakmile skončila, vše řádně zapsal, jak mu to profesor nakázal. To aby na nic nezapomněl, až dojde na společné předčítání.
"Noo, já viděl nás, jak tu ležíme, pak píšeme naše vize, a pak.. až hodina skončí a já vyjdu z těchto dveří, nalepí se na mě Augie a po zbytek dne se ode mě nehne ani na krok."
K tomu ale žádnou vizi nepotřeboval, takhle to bylo vždycky.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Vypálení vizionáři
« Reply #2 on: 02. Apr 2021, 13:07 »
Vypálení vizionáři (1 ABY)

„Hlavně se toho neboj,“ radil Chlouppek Moz‘Gojovi, zatímco chystal dýmku, a Zabrak skutečně vypadal, že se nebojí. Že je jenom trochu překvapený, ale to on byl skoro pořád a nikdo se mu nemohl divit.
[„A jakmile se probereš, všechno si napiš. Všechno, rozumíš?“]
„Detaily jsou důležité.“
[„Navíc známe svoji sklerózu a podruhé by to nemuselo vyjít.“]
„Dobre, chalani,“ odvětil Moz, nachystal si tužku i papír, načež mezi nimi začala čile kolovat dýmka nacpaná šamanovými slzami a bylo to dobré.
Fidorkka stála opodál a nechápavě kroutila hlavou, protože jí přišlo, že to vymýšlení nového chlastu berou přeci jen trochu moc inovativně.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zaarubaccovy zelené zápisky
« Reply #3 on: 02. Apr 2021, 17:29 »
Zaarubaccovy zelené zápisky

[„A nemohl bych přeci jen spíš nafasovat flintu a jít střílet Trandoshany?“] zkusil Zaarubacca, když ho Kerrchak s Korrak dostaly na Nar Shaddaa a jemu se při prvním nádechu v Morporku trochu zvedl kufr.
[„Ne,“] zamítla mu to starší z lovkyň, [„ty máš mnohem důležitější úkol, pamatuj – sepsat všechno, co víš o fotbalu, cos kdy viděl a co ještě vidět plánuješ.“]
[„Protože když to nesepíšeš,“] přidala se i mladší a opakovala, co zaznělo už cestou, [„hrozí zánik nejlepší míčové hry v galaxii.“]
[„Jo, jsi jediná naděje budoucích generací!“]
Tak sedl a psal, protože nic jiného se tam ani dělat nedalo.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Psaní domů
« Reply #4 on: 02. Apr 2021, 18:24 »
Psaní domů (1989)

Mikkael zamyšleně žmoulal mezi prsty brk. Jak ten dopis jen formulovat? Nebylo jednoduché psát o tom, že se vás snaží zamordovat vlastní sestra.
Otočil jsem se a najednou jsem uviděl, jak ten potlouk míří přímo na mě. Pokusil jsem se mu vyhnout rychlou kličkou, ale bylo pozdě – a naši odrážeči byli daleko.
Namočil brk a ušklíbl se. Muselo to vyznít, že je dobrý famfrpálista, ne? Přitom by daleko radši hrál dračák.
Pak svět zčernal a já se o pár hodin později probudil až na ošetřovně. Ale nebojte, nic mi není!
Už nezmiňoval, že ho probudila Nina slovy: „Vstávej, ty chcípáku.“

Fandom: Felix Felicis!

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Trávou topiti
« Reply #5 on: 02. Apr 2021, 20:44 »
Trávou topiti

„… no a pak jsem viděl svoji přítelkyni, jak to všechno hodně naštvaně hází do ohniště, to mám taky napsat?“
„No, jistě, napište.“
„Dobře. A potom, no… to víte, ten kouř se nesl nad školní pozemky, a protože bylo vedro, tak většina učeben měla otevřená okna a oni se toho prostě nadýchali, takže bylo celkem jasné, co se stane.“
„Tak to tam ale taky musíte napsat.“
„Podívejte se, vždyť to zase nebylo tak hrozné. No, tak se celá škola sjela marihuanou, no jéje.“
„Pane Crane, jeden ze studentů šestého ročníku si myslel, že je pštros, a zahrabal se hlavou do písku.“

Fandom: Felix Felicis!

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Zahradnická závěť
« Reply #6 on: 02. Apr 2021, 21:37 »
Zahradnická závěť

Flann se sice z Islandu stěhoval již natrvalo, ale nechat posvátný hájek s výjimkou převezeného centrálního stromu jen tak chcípnout, to se mu dvakrát nechtělo. A tak ho zkusil předat Fróðimu.
„...tak, to by bylo k péči všechno,“ shrnoval skoro hodinovou přednášku a hlavně ukázku, kterou absolvovali přímo na místě, a on sám vypadal docela spokojeně. „Nějaké otázky?“
Bratranec se na něj podíval, pak na zbylé stromy, znovu na Flanna a znovu na vegetaci. A i když to vypadalo, že všechno celkem vnímal, reakce byla nakonec trochu méně zázračná.
„Hele, asi mi to radši ještě nadiktuj, já si to napíšu?“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Vize nadcházejícího
« Reply #7 on: 02. Apr 2021, 23:09 »
Vize nadcházejícího

Oko v sýru, do toku času okno, říkával Daniel s oblibou. Byly večery, kdy čistě nezávazně laškoval s vůlí univerza a testoval, co mu bude ukázáno, s listem papíru a tužkou připravenou na stolku vedle sebe.

Bradavická učebna. Podivná metavize – Daniel sedící v křesle s tužkou a papírem. Zvědavé oči studentů. Někomu kručí břicho, má chuť na sýr v profesorově ruce. Chlapec v zadní řadě si polohlasem stěžuje spolužákovi, že šestá fáze MCU nestojí zatím za nic. Vrásčitá profesorova ruka popadá tužku a začíná zapisovat…

Papírek Daniel založil do kartotéky k dalším vizím datovaným jako „cca 2030“, pro dnešek spokojen.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Nelogický náhled
« Reply #8 on: 02. Apr 2021, 23:23 »
Nelogický náhled

Maksim nesnášel věštění, protože mu přišlo příliš nevyzpytatelné, a počítal s tím, že po NKÚ s tím sekne. Ještě ho však čekala ta poslední zkouška a ať už to universum obsahovalo cokoliv, to vidění mu žádný smysl nedávalo. Beztak u toho musel usnout. Ale udělal, co po nich profesor chtěl, na odevzdávaný pergamen napsal, že viděl, jak akorát bloumá po tmavém lese, kde ho po chvíli překvapil krotký vlk, který ho vyvedl z hvozdu ven. Možná si neměl včera před spaním číst tu kouzelnickou variaci Červené karkulky…

O několik let později si pomyslel, že to eMko bylo nakonec docela nezasloužené.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: