Author Topic: Téma číslo 4118 (9. 8. 2023) - BB 2011, bronz  (Read 326 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 4118 (9. 8. 2023) - BB 2011, bronz
« on: 08. Aug 2023, 21:55 »
V roce 2011 vynesla Karolíně Loskotové bronzový Bludný balvan "Propagace přímého hledění do Slunce „pro lepší zrak a odblokování mozku“."
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 904
  • Relic of the Past
    • View Profile
Pátrání XVIII
« Reply #1 on: 09. Aug 2023, 15:57 »
Pátrání XVIII

Rozhodla se pro jistotu udělat kontrolu. Zastavila se a otočila se čelem k malátnému mnichovi. Oči mu otevřela prsty a natočila směrem ke slunci. Reakce jeho zorniček byla podivně pomalá. To nevěstilo nic dobrého, přesto, Gerrin vypadal relativně v pořádku. Do hostince to bylo naštěstí už jen kousek.

Když prošli dřevěnou branou, Jim už dávno zapadl do hostince na levé straně, zatímco zbytek skupiny zamířil ke kováři, u kterého šli orodovat pro informace a nocleh. O hodinu později byl už Gerrin na půdě a vyspával, zatímco zbytek v hospodě doplňoval energii. Venku se mezitím pomalu setmělo a venku padla rosa.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Podceňovaný pohled
« Reply #2 on: 09. Aug 2023, 23:18 »
Podceňovaný pohled

„Neboj, ono ti to jenom prospěje,“ ujišťovala lady Thrúðr prince, kterého právě spolu s Edvinem přivazovali ke sloupu. Tedy přivazovala spíš ona, on krvácel a vypadalo to, že bude doma o něco dřív.
„O tom teda dost pochybuju!“ vzpouzel se vězeň a kdyby mu po předchozí šarvátce zbyly ještě nějaké síly, jistě by je použil. Valkýra mu jednu flákla.
„Pochybuj si jak chceš. Pravdou ale je, že kdyby sis čas na pozorování krás úsvitu našel dřív, nemusel jsi být takový kokot.“
Chvíli tam s ním seděli a už první paprsky vycházejícího slunce upírovi skutečně nabídly docela jinou perspektivu, takovou prašnou.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4367
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Krátkozraká krize
« Reply #3 on: 09. Aug 2023, 23:22 »
Krátkozraká krize

„Závěr prohlídky poslední vlny rekrutů je tristní,“ konstatoval jeden z verbířů a v přítomnosti Putiniho se mu z té informace trochu hůř dýchalo. „K obvyklým neduhům z předchozí speciální operace mají tihle navíc v průměru o dvacet procent horší zrak.“
„To není až taková hrůza,“ oponoval malý zmrd.
„Přesto bychom s tím měli něco dělat…“
„Dělat, my?“ zopakoval velký vůdce. „Snad ne kupovat mrkev? Každý správný vlastenec ví, že zrak se nejlíp vylepšuje pravidelným koukáním přímo do slunce. O jiných benefitech nemluvě.“
„To mi připadá jako blbost.“
„A mně zas připadá, že ti nějak narostl hřebínek. Do gulagu s ním!“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6289
  • The Progeny
    • View Profile
Trápení ve tmě
« Reply #4 on: 09. Aug 2023, 23:34 »
Trápení ve tmě

„Nepřijde ti někdy,“ oslovila Fosh Simbaccu při vypracovávání domácího úkolu, „že tím pobytem tak hluboko pod zemí riskujeme psychické problémy?“ Její spolubydlící na to dosud nepomyslel, ale byl ochoten to zkusit, a tak odložil sešit.
[„No, možná trochu.“]
„Mně teda dost. Co jsem neviděla sluníčko, cítím, jako by mi hnil mozek, a přijde mi, že i hůř vidím.“
[„To je blbost.“]
„Stejně to nebudu riskovat, půjdu ven. Jdeš taky?“ Nenápadnost ovšem na Simbaccu neplatila.
[„Ne, musím dodělat ty dějiny.“]
A tak šla sama, trochu naštvaná, hlavně tedy sama na sebe. Za deset minut byla zpátky.
[„Co je, nefungovalo to?“]
„Prší.“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: