Author Topic: Téma číslo 4368 (15. 4. 2024) - Válka je tedy sama o sobě činností...  (Read 312 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8533
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
"Válka je tedy sama o sobě činností politického charakteru."
Jestli je jí i psaní drabblů, to se Mao nezmínil.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 892
  • Relic of the Past
    • View Profile
S takovou logikou se nedá bojovat selským rozumem
« Reply #1 on: 15. Apr 2024, 16:01 »
S takovou logikou se nedá bojovat selským rozumem

"Já bych do toho válku nezatahoval."
"Děláš si ze mě prdel, že jo?"
"Nevím proč do války musíš zatahovat politiku. S tebou je to všechno o politice."
Zamrkal a na chvíli nevěděl, co na to říct, protože jeho mozek nepobíral, co na takovou hovadinu vlastně říct.
"Kdyby se dohodli a řekli si, že chtějí mír, tak by se nemuselo válčit. Je to jednoduché, jak do toho začneš tahat politiku, tak se všechno jen zhorší."
Muž se snažil svůj absolutně šokovaný výraz ještě více protáhnout, už toho ale nebyl fyzicky schopen. Zavřel oči, otočil se a bez jediného slova odešel pryč.

Fandom: Realita ale jo
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8533
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Politické pření
« Reply #2 on: 15. Apr 2024, 23:07 »
Politické pření

„Myslíte si, že Republika zvítězí?“ dotázala se redaktorka hlavní holovizní stanice a netušila, co tím způsobí. Respondentovy oči se rozšířily, nadechl se a spustil, protože to bylo očividně poprvé, co někoho zajímal jeho názor.
„Myslím, že to moc žerete. Žádná válka neexistuje, je to jenom divadlo politických elit, kouřová clona na podvody.“
„Prosím?“ nechápala redaktorka.
„Vždyť na jedné straně bojují roboti, na druhé klony, což jsou vlastně taky roboti. Vypěstovaní pro válku. Jasně, že je to čistě politická věc.“
Že v té válce docela běžně bojovali a zejména umírali i ti, co s politikou nic společného neměli, to jaksi přehlížel.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6279
  • The Progeny
    • View Profile
Politika pacifismu
« Reply #3 on: 15. Apr 2024, 23:22 »
Politika pacifismu

[„Podívej se,“] pravil král Chimalpopocca tak klidně, jak jen to shyriiwook dovoloval, a upřel pohled na velvyslance jednoho drzého kmene z východu, co si dělal nárok na jistá území království.
[„Já samozřejmě respektuju právo na názor, i když ten tvého šéfa je teda pěkně debilní. Já jsem dokonce ochoten tě okamžitě nevyhodit z okna. Ale věř, že jakkoliv jsem proti válčení, považuju to pořád za legitimní politický nástroj a jestli mě budete dlouho srát, tak prostě svoje chlapy brzdit přestanu.“]
A bylo vymalováno, protože velvyslanec sklopil uši, poslal zprávu šéfovi a ještě večer byl u krále viděn s dýmkou míru.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4350
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Vykázání války
« Reply #4 on: 15. Apr 2024, 23:30 »
Vykázání války

„Poddaní jsou vesměs spokojení,“ hlásil jawí pucflek v Putiniho kanceláři a ani se moc neklepal, „jedinou zaznamenanou výtkou bylo, že ač tolik lpíme na vyvíjení politické činnosti, sami jsme v posledním měsíci hluboce pod kvótou.“
To už se trochu klepat začal, protože v gulagu už někteří skončili i za míň, ale malý zmrd byl toho dne v dobré náladě a tento výrok mu ji ještě zlepšil.
„Ale? No tak to ať se ti parchanti nebojí, to já kvótu už brzo doženu a překonám plán na dva měsíce dopředu.“
Jak? Přece vyhlášením speciální vojenské operace, protože nic politicky aktivnějšího tam neznali.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: