Author Topic: Téma číslo 4375 (22. 4. 2024) - Zbraně jsou ve válce činitel důležitý...  (Read 304 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8533
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
"Zbraně jsou ve válce činitel důležitý, ale nikoli rozhodující."
(rozhodujícím činitelem je člověk, nikoli věc)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4350
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Čety čepičářů
« Reply #1 on: 22. Apr 2024, 00:35 »
Čety čepičářů

„Vůdče, nemyslím si, že je útok dobrý nápad,“ koktal nesměle jeden z generálů, a to ho Putini ani moc nepropaloval pohledem, zatím.
„Já také ne,“ přidal se druhý, „máme zbraně tak nanejvýš pro polovinu mužů, o jejich kvalitě radši nemluvit.“
Souhlasil i třetí a čtvrtý, bylo to skoro jako lavina. Úplně zbytečná.
„Tak já nepochybuju o tom,“ přerušil totiž tok námitek sám malý zmrd a ostatní rychle zmlkli, „že další zbraně by na takovou velkou ofenzivu byly dobré, ale máme vojáků jako sraček a to je přece důležitější, takže to zkusíme.“
Nikdo přirozeně neprotestoval, protože jim o krk bezprostředně nešlo.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 892
  • Relic of the Past
    • View Profile
Když není zbraň dojde na pěsti
« Reply #2 on: 22. Apr 2024, 13:11 »
Když není zbraň dojde na pěsti

Rony se podíval na své kladivo a těžce oddychoval. Když viděl v rukou jen pahýl a chybějící špičku, být normální člověk asi by přehodnotil situaci. V barbarově krvi ale právě bublalo nasrání a potlačovaný hněv. Vystřelil proti davu a v následující vteřině už pahýl trčel z oční štěrbiny jednoho kultisty, zatímco druhý vedle právě zažíval hned několik fraktur kotí ve svém těle v přímém přenosu. I beze zbraně byl goliath nebezpečný a chvíle překvapení na straně fanatických vyznavačů Xalgorotha byla přesně to, co překlopilo situaci v jeho prospěch.

"Připomeň mi prosímtě příště, že tě nemám nasrat." dodal nakonec suše Morvin.

Fandom: Dnd for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8533
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Moc meče
« Reply #3 on: 22. Apr 2024, 22:00 »
Moc meče

Champbacca byl dost starý na to, aby věděl, že Jedie nedefinuje světelný meč. Že je to sice dobrý nástroj, co dokáže některé konflikty zažehnat ještě v zárodku, jiné holt trochu později, ale byl si prostě docela dost jistý, že tu současnou válku tím svým nevyhraje.
To chtělo víc, a nejen od něj. Potřebovali spojence, potřebovali zatřást prohnilou diktaturou, potřebovali udržet dobré lidi v bojové náladě a dát jim naději, že Císaře můžou svrhnout. Mohl mu v tom meč pomoci? Mohl, ale rozhodující byly jiné věci.
Naopak tedy považoval za docela důležité ho schovat, aby o něj nějakou ošklivou náhodou nepřišel.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6279
  • The Progeny
    • View Profile
Říznější řešení
« Reply #4 on: 22. Apr 2024, 22:13 »
Říznější řešení

„Zase beze zbraně?“ vypískl na Kiki-nanu strýček, co ji viděl se v noci vracet z pochůzky po okolí, a opísknutá protočila svítící panenky.
„Jo,“ přiznala drze, protože nemělo cenu zapírat. Neměla blaster ani jediný iontový granát, ačkoliv ten s sebou nosila většina mnohem mladších děcek.
„Kolikrát ti mám říkat, že je to důležité? Tady jsi v bezpečí, ale po okolí se poflakuje spousta nebezpečných potvor, šílených droidů a co já vím čeho ještě.“
„To je dost problémů na jeden blaster,“ opáčila ještě trochu drzeji, „nebylo by lepší jim vyhlásit válku a vybombardovat je z orbity?“
Na to neměl co říct.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: