Author Topic: Téma číslo 1832 (3. 5. 2017) - Ženské koncovky  (Read 641 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Ženské koncovky.
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Příjemné zpestření
« Reply #1 on: 02. May 2017, 14:04 »
Příjemné zpestření (1958)

Schůzky prefektů a primusů byly nuda, zvláště ve chvílích, kdy se jejich řízení ujímal Keilan, který se prostě nedal poslouchat a blekotal o zbytečnostech. Alespoň tak to přišlo Finlaymu, a tak si prostě občas neodpustil menší či větší srandičku. Dnes se ale nijak potutelně netvářil, vlastně vypadal docela znuděně, až to skoro bylo podezřelé.
„Ehm,“ odkašlal si Keilan, „vypadá to, že jsme tu všichni, takže bych s dovolením zahájila… zahájila…“ Následovalo zamračení. „Říkala jsem, že… Chtěla jsem… Na mysli jsem měla…“ Dobře, to už bylo prostě podezřelé. Viníka nemusel hledat dlouho, stačilo se podívat na Finlayho, kterak se dusil smíchy.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6217
  • The Progeny
    • View Profile
Podivnosti s příjmeními
« Reply #2 on: 02. May 2017, 15:24 »
Podivnosti s příjmeními (1981)

Ačkoliv Fróðiho zajímaly především ženské konce, o koncovkách jako Islanďan taky něco málo tušil. Velmi ho tedy překvapilo, když v Bradavicích zjistil, že rodiče drtivé většiny spolužáků mají úplně stejné příjmení, v němž se vůbec neodráží jméno prarodičů.
„Ale to je přece děsně nepraktický,“ zamyslel se nad tím, „vždyť z toho příjmení vůbec nepoznáš, kdo je máma a kdo táta.“
„Jo, to mě taky nejdřív mátlo,“ ozval se jinak tichý Lukas Vlček, původem Čechoslovák, „ale prostě to tak je.“
Fróði tomu nadále nerozuměl, ale byl si jistý, že jestli se někdy bude ženit, své nastávající svoje příjmení rozhodně cpát nebude.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Odmítnutí
« Reply #3 on: 03. May 2017, 06:56 »
Odmítnutí (1982)

"Takže jsem tam dorazila chvíli před ní. Čekala jsem tam s růží, ale ocenit to nezvládla. Chápeš to? Já se tak snažila a ona mě poslala do háje."
Nott se tvářil ublíženě, protože mu na Darye skutečně záleželo. Nathaniel na něho nechápavě hleděl.
"Jsem se snažila přijít na to, proč mě odmítla.. Ona začala chodit s Bessie, což nechápu."
Ray zuřil což bylo poznat z toho, jak rudý byl. Že mluvil s ženskými koncovky, to si ani neuvědomoval, žádné kouzlo za to však nemohlo. Vydával se za svou snoubenku tak často, aby odradil nápadníky, že už si na to navykl.

Fandom: Felix Felicis! (asi AU)
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Jednou jedinkrát
« Reply #4 on: 03. May 2017, 09:48 »
Jednou jedinkrát

Stalo se to jednou jedinkrát. Můžeme říct, že ta událost je čirým důkazem toho, že se lidé (a nedej božíčku lidé v Bradavicích) chytají všeho.
Daniel byl v prvním ročníku. Byl blažené dítko, neměl tušení, jaké milostné trable ho čekají za pár let, a ani neměl tušení, že s všemi objekty jeho zájmu to skončí tragicky. Přesto už tehdy řešil ples. Dodnes stojí v pamětech školy jeho dotaz: „Takže na školní ples se smí chodit pouze s dívčím doprovodem?“.
Už ne však věta řečena potom. „Bylo by hloupé být tam sama.“
Přeřekl se jednou. Jedinkrát. A pak ho to pronásledovalo…

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8443
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Síť samiček
« Reply #5 on: 03. May 2017, 10:39 »
Síť samiček (20 BBY)

Rozkaz vrchního technika zněl jasně.
„Přijď do auly a vezmi mi sem ze skladu pár samiček.“ Simbaccovi ten požadavek přišel poněkud podivný, ale už od excentrického mistra dostal i divnější, takže se neptal, pokrčil rameny a šel přiložit ruce k dílu. Ve skladu tedy zrovna nikdo nebyl, ani myši, ale s tím si hravě poradil: prostě zamířil do jídelny a tam poprosil Fosh, Joyce a Vallu, jestli by s ním nemohly jít, že je mistr Habili na něco děsně potřebuje.
Bylo mu osm a basic se učil dva roky, jak měl vědět, že se tak říká některým koncovkám síťových kabelů?

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4254
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Koumák Kody
« Reply #6 on: 03. May 2017, 13:22 »
Koumák Kody (0 ABY)

Když se člověk podíval na povstalecké komando, které vyráželo obsadit otrokářskou loď, musel objektivně vidět jistou nevyváženost. Zatímco tomu chlapíkovi se světelným mečem mohlo být tak třicet a už z chůze byla patrná jistá léty boje prověřená sebedůvěra, ty dvě ženy po jeho boku vypadaly navzdory mandalorianskému a stormtrooperskému brnění spíš jako holčičky vyzvednuté z odpoledního kroužku dramatiky.
Už v polovině nájezdu se však ukázalo, že to nebude tak horké, a konec si ty dvě spolehlivě ukradly vítězství pro sebe. Dokonce zachránily nejen otroky, ale i svého mnohem zkušenějšího kolegu.
Stala se z toho moc pěkná tradice na další mise.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Gwen

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 156
    • View Profile
Briefing
« Reply #7 on: 03. May 2017, 14:51 »
Briefing

Když byla posádka konečně kompletní, Gwen spustila holoprojektor. Zatímco kluci se dychtivě nahnuli vpřed, Mimas se pohodlně opřel v křesle. Celé to viděl v komunikační místnosti, ale proč si to nevyslechnout znovu. Zvlášť v provedení svého generála. Bylo totiž jasné, že celá operace se v detailech změní dle jejích zvyklostí. A že zvláště zakončení bude zcela v jejím duchu.
Nemýlil se i když dnes se Gwen držela docela provedení navrženého Chrámem.
Za to konec ho přiměl taky se dychtivě nahnout dopředu.
Kluci se spokojeně pochechtávali a Mossi podotkl:
"Tohle by mě nenapadlo."
"To chce prostě ženskou," zašklebil se Berek vesele.

Fandom: Star Wars
Podfandom: Generál a sedm klonů, Sestry, Republic Commando

 

Další pískoviště: