Author Topic: Téma číslo 230 (16. 12. 2012) - Sekera  (Read 2194 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 230 (16. 12. 2012) - Sekera
« on: 15. Dec 2012, 21:24 »
Sekera, ať už jako nástroj nebo dluh v hospodě, je naše další téma.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Nekecej a srůstej
« Reply #1 on: 16. Dec 2012, 21:02 »
Nekecej a srůstej (2189)

„To si ze mě děláte klokaní kapsu, ne?“ pronesl tónem, který trhá ocel a podíval se na ten živý obraz. Dva vorchové, Saša s Iljou, drželi v náručích hromady klacků a pár metrů za nimi byl Jožin, který nesl sekeru a v zubech držel ruku, která byla prokazatelně jeho.
„Co je to klokan?“
„Co je to kapsa?“
„Trochu sem se sek,“ začali brebentit jeden přes druhého jako parta babek čekající před lékárnou.
„Věděl jsem, že to byl blbej nápad, poslat vás na dříví… co jsem vám to říkal? Nepouštějte k tomu Jožina. No neříkal jsem to?“
„Když mě to baví!“

Fandom: Mass Effect

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8417
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Legendary Lightsaber
« Reply #2 on: 16. Dec 2012, 21:23 »
Legendary Lightsaber (20 BBY)

Rahm začínal být řádně zoufalý. Sice mu byla udělena akademická výjimka toho rázu, že si nemusí sám stavět meč, který místo toho dostal od mistra Habiliho, ale nijak zvlášť ho to netěšilo.
Navíc obyčejný meč se k jeho stylu boje naprosto nehodil, a tak není divu, že se urputně snažil vyrobit si světelné vidle. Teď právě dokončil prototyp číslo třicet dva a byl si chvíli skoro jistý, že už to konečně vyšlo.
Mýlil se však. Meč zasyčel, čepel se vysunula a utvořila perfektní světelnou sekeru.
Hodil ten zbytečný kus kovu do rohu na hromadu dalších a šel si dát mrkev.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Sagwen Aisling

  • Rytíř politická mrtvola
  • Le...
  • *
  • Posts: 316
  • Where should i put myself in use?
    • View Profile
Aj majster sa utne
« Reply #3 on: 16. Dec 2012, 21:25 »
Aj majster sa utne

„Ten potenciometer tam predtým nebol, patrí tuším sem...“, netrpezlivo ukázala na panel vyššie.
„A ten displej bol tuším tu.“, pokračovala, aj keď na hlase bolo poznať, že jej to nieje úplne príjemné.
„No, toto si pamätám úplne presne. Táto riadiaca jednotka ide určite sem, vidíte? Odtiaľto sa odtrhla.“, dodala malým hláskom Sagwen.
{„Odkedy, si taká odborníčka na techniku, Sagwen?“}, vrčal cez zaťaté zuby jej majster a to sa ešte očividne veľmi miernil.
„Vôbec by som sa tak neponáhľala, keby vôkol nás nebehala svorka nejakých veľkých zubatých zvierat.“, prešlápla na mieste zvierajúc meč.
„Majster...“
Následný zúrivý rev ich však spoľahlivo odohnal.

fandom:Star Wars
“He, who makes a beast out of himself, gets rid of the pain of being a man.” Samuel Johnson


Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6203
  • The Progeny
    • View Profile
+6 Meč Mafry
« Reply #4 on: 16. Dec 2012, 21:33 »
+6 Meč Mafry

Když se mluví o trpasličích válečnících, první věc, která většinu lidí napadne, je sekera. Pořádný a pořádně naostřený kus ušlechtilého kovu, nezřídka cinknutý nějakou tou šikovnou tvořivou magií, ale každopádně dost užitečný při jednání s nepřátelskými hlavami a štíty.
Taková zbraň ale nebyla vhodná pro každého. Kdokoliv, kdo nebyl typickým trpaslíkem se všemi příslušnými kvalitami, se sekerou snáz zmrzačil sám sebe než protivníka. Nehledě na to, že právě sekeře padly za oběť prsty nejednoho mírumilovného drvoštěpa.
Bimbelína taky radši používala meč, který byl elegantnější, víc hodný pravé rytířky a hlavně tak kurevsky magický, že svítil a na bezvěrce střílel blesky.

Fandom: Lineage
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: